Leerlingen kregen lezing over concentratiekampen: “Onbegrijpelijk welke daden mensen konden stellen”

Over enkele weken zullen alle zevendejaars twee concentratiekampen bezoeken in Duitsland. Om hen hierop voor te bereiden, gaf Cis Van Eeckhout een lezing in onze school.

Cis is de zoon van Ludo, auteur van het standaardwerk ‘Het Boek der Kampen’, het meest complete boek over de concentratiekampen tijdens WO II. Hij is de drijvende kracht achter de heruitgave van dit boek in 2015, zeventig jaar nadat het laatste concentratiekamp door de geallieerde troepen werd bevrijd.

“Ik vond het echt interessant, vooral ook omdat ik er zelf nog niet voldoende over wist”, vertelt Britt uit 7 Kinderzorg. “Ik heb veel bijgeleerd.”

“Ik heb nu nog meer zin om concentratiekampen te bezoeken”

“De spreker vertelde op een leuke, boeiende manier. Nu heb ik nog meer zin om in de concentratiekampen te gaan kijken.”

Dankzij Cis Van Eeckhout hebben onze leerlingen nu al een beter beeld over wat zich afspeelde in de kampen. “Het is echt heel erg wat er allemaal is gebeurd. Ik kan niet begrijpen dat mensen tot zulke daden in staat zijn”, besluit Britt.

 

Comments are closed.